Asansör F Modülü

Asansör F Modülü

Asansör F modülü modül B kapsamında AT Tip onay sertifikalı onaylanmış kuruluş onaylanacak asansörün monte monte edilebilmesi için CE işaretini onaylanmış kuruluşun kimlik numarasını iliştirmesini sağlayan modüle denir. Kısaca anlatmak gerekirse asansör monte edildikten sonra onaylanmış kuruluşun asansörü kontrol ederek muayene etmesi sürecinde hazırlanan belgedir.

Onaylanmış kuruluş olan Femko, montajı yapılan asansör için son muayene raporu düzenler. Muayeneden geçen asansöre onaylanmış kurulu ştarafından CE işareti ve onaylanmış kuruluş kimlik numarasını iliştirir.

Asansör F Modülü 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği kapsamında uygulanan bir (CE)uygunluk değerlendirme prosedürüdür. Modül F Belgesi imalat kalite güvencesine dayalı tip uygunluk belgesini kapsar. Asansör firmalarının mühendislik hizmetleri dış kaynaklı olarak aldıkları bu sistemde, elektrik ve makine mühendisi dış kaynaklı hizmet olarak alınabilir.

Femko Asansör Modül D Belgesi

Onaylanmış kuruluş olan Femko, Asansör firmaları için Asansör F belgesi düzenlemektedir. Mühendis ekibi ile asansör monte edenin kalite sistemini muhafaza ettiğinden ve uyguladığından emin olmak amacıyla denetimlerini belirli aralıklarla sürdürür ve asansör monte edene denetim raporu düzenler.