Asansör Denetim Standardı EN 81-20

Asansör Denetim Standardı EN 81-20

Yeni asansör denetim standartı olan EN 81-20 asansörlerin imalatı ve kurulumunun güvenlik kurallarını kapsar. İnsan ve yük asansörleri için çıkan bu yeni standart asansör montajları için bir çok yeni değişiklik sunmaktadır. Asansörlerin yapımı ve kurulumu için güvenlik kuralları – Muayene ve deneyleri- Bölüm 50: Asansör bileşenlerinin tasarım kuralları, hesapları, muayeneleri ve deneylerini.

Bu Standart tasarım kuralları, hesaplamaları, sınavlar ve yolcu asansörleri, yük asansörlerinde, malların tasarımı için kullanılan diğer standartlara göre adlandırılır asansör bileşenleri testler sadece asansörleri ve kaldırma aletleri diğer benzer türde belirtir.

Asansör Denetim Standardı EN 81-20 ile asansör montajı sırasında alınacak önlemleri belirlenmiştir. Bu yeni standart Eylül 2017 tarihinde yürülükte olacaktır. EN 81-20 standartı asansörlerin, kullanıcı, bakım personeli, denetim ve muayene personeli için daha güvenli olmasını sağlamaktadır. Böylelikle asansörler daha güvenli hale gelecektir.

Femko, EN 81-20 yeni asansör denetim standartına şimdiden hazırdır. Asansör sektörü için önem arz eden EN 81-20 standartı onaylanmış kuruluşumuz açısından da önem arz etmektedir. Akredite olan Femko asansörler hakkında tüm teknik bilgisi ile hizmet vermektedir.